“Ceļojums apkārt pasaulei. Pasaka par Sprīdīti”

“Ceļojums apkārt pasaulei. Pasaka par Sprīdīti” –  muzikāli izklaidējoša koncertlekcija par Latvijas vēsturi Pasaules vēstures kontekstā.

Ceļojums apkārt pasaulei. Pasaka par Sprīdīti  ir atraktīva koncertprogramma – izglītojoši izklaidējošs digitāls “muzikāls raidījums”, kurā uz skatuves ar klausītājiem satiekas divi talantīgi mūziķi –  somu izcelsmes latvietis Marko Ojala, kas ir akordeona un ģitāras virtuozs, lai kopā ar apburošo dziedātāju Rūtu Dūdumu parādītu, kas ir mūsdienu versija “pasakai par Sprīdīti”. Tas ir ceļojums apkārt pasaulei, sastopot dažādu valstu kultūru un to saikni ar Latvijas Vēsturi. Caur vizuāli krāšņo un muzikāli bagātīgo programmu un atraktīvo it visā, talantīgie mūziķi skolēniem vēlas likt uzzināt par Latvijas vēstures  nozīmi Pasaules ģeogrāfijas un vēstures kontekstā, tā ļaujot labāk izprast dažādu valstu valodas, kultūras, kā arī ļaut iepazīt Latvijas kultūras un vēstures lomu pasaulē.

Starp citiem skaņdarbiem, programmā skanēs ukraiņu, somu, zviedru tautas mūzika, kā arī latviešu tautas dziesmas un latviešu komponistu dziesmas ( Imants Kalniņš, Jānis Lūsēns, Zigmars Liepiņš u.c.)

Citi raksti

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux